24.05.2023

Pozvánka na seminář k zateplování starších budov

Přijměte pozvánku na seminář s názvem „Budeme už za pár let povinně zateplovat všechny starší domy a budou se muset stavět nové veřejné budovy už jen bezemisní?“

Evropský parlament v březnu letošního roku schválil překvapivý návrh směrnice, která státům ukládá povinnost zateplit v následujících letech všechny starší budovy i domy. Do roku 2026 ukládá, aby bezemisní byly všechny nově realizované veřejné budovy (úřady, školky, školy, nemocnice, sportoviště atd.), všechny obytné domy by pak měly být do roku 2030 zatepleny nebo upraveny tak, aby dosáhly na štítek typu E, o tři roky později na přísnější D.

Členské státy EU budou návrh Evropského parlamentu v následujících měsících projednávat a zaujímat k němu svá vlastní stanoviska. Jakou pozici zaujme ke směrnici Česká republika, jak se o směrnici vyjednává v zákulisí evropských institucí, a co na to říkají obce, developeři a odborníci na problematiku emisí budov?

Přijměte pozvánku na seminář s názvem „Budeme už za pár let povinně zateplovat všechny starší domy a budou se muset stavět nové veřejné budovy už jen bezemisní?“, který organizuje místopředseda Výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR poslanec Richard Brabec spolu se Svazem měst a obcí ČR a Svazem podnikatelů ve stavebnictví.

Seminář se koná v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 1, v úterý dne 6. června 2023 od 9 hodin. Bližší informace a podrobnosti najdete v přiložené pozvánce. Těšíme se na Vás!    

Program semináře najdete v příloze. Zájem o účast prosím potvrďte do pátku 2. června 2023 na email roubickovap@psp.cz