19.07.2022

Obce byly i letos oceněny v soutěži Obec přátelská rodině a seniorům 2022

Slavnostní vyhlášení vítězů již 14. kola soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2022“ proběhlo letos Praze v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí. Svaz měst a obcí byl i letos spoluvyhlašovatelem, jeho zástupce tedy u předávání nemohl chybět.

Do soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, se tento rok přihlásilo 97 obcí, které soutěžily dle počtu obyvatel v pěti kategoriích. Mezi ty nejúspěšnější bylo rozděleno více než 16 milionů korun.

Cílem této dotační soutěže je motivovat obce, aby podporovaly aktivity a projekty zaměřené na rodiny a seniory – od poskytování poradenství, pořádání různých volnočasových aktivit až po vytváření míst přátelských rodině a seniorům. Zapojit se mohou obce, městyse, města či městské části.

Předávání ocenění vítězných obcí se zúčastnil rovněž Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí. Spoluvyhlašovatelem soutěže je rovněž Svaz měst a obcí ČR, proto na slavnostním vyhlášení nechyběl ani jeho zástupce – Libor Beránek, člen Předsednictva Svazu a starosta obce Sokolnice. Výsledky soutěže jsou uvedeny na internetových stránkách MPSV na www.mpsv.cz/obec-pratelska-rodine-a-seniorum-2022.

Mgr. Claudia Varhol, Legislativní a právní sekce SMO ČR