10.11.2020

Národní agentura pro veřejné zakázky zahájila distribuci příručky podporující zapojení regionálních malých a středních podniků do veřejných zakázek pro zmírnění dopadů vyvolaných pandemií COVID-19

Národní agentura pro veřejné zakázky, o.p.s. zahájila distribuci elektronické příručky Jak zapojit malé a střední firmy regionálního charakteru do veřejných zakázek.

V současné době omezování není situace v malých a středních firmách nijak jednoduchá. Jednou z možností, jak přežít, jsou veřejné zakázky.

Malé a střední podniky obvykle nedisponují specializovanými administrativními pracovníky, kteří jsou dobře obeznámeni s jazykem a procedurami veřejných zakázek. Při vyhledávání příslušných podnikatelských příležitostí a sestavování nabídek často čelí větším obtížím než velké podniky.

V rámci iniciativy CHYTRÝ ZADAVATEL vznikl projekt pomoci s cílem zmírnění dopadů vyvolaných pandemií COVID-19 na malé a střední podnikatele regionálního charakteru jejich vyšším zapojením do vyhlašovaných veřejných zakázek. V rámci projektu vznikla příručka, která je určena zadavatelům veřejných zakázek. V příručce bychom se jako její autoři rádi podělili o své zkušenosti, tentokrát z oblasti zpřístupnění veřejných zakázek malým a středním podnikům.

Publikace vznikla za finanční podpory Moravskoslezského kraje a je poskytována zdarma. Pro získání elektronické příručky zavítejte na naše webové stránky https://www.chytryzadavatel.cz.