05.09.2022

Jak využít možnosti mezinárodní spolupráce v práci s mládeží na úrovni obcí

Dům zahraniční spolupráce zve zástupce měst a obcí na konferenci na téma Práce s mládeží. Konference se bude konat 14.–15. září v Praze.

V rámci setkání bychom vám rádi představili novinku programu Erasmus+ s názvem DiscoverEU – jízda k začlenění. Aktivita DiscoverEU je určena mladým lidem k poznávání Evropy. Nově ovšem umožňuje tyto příležitosti i mladým lidem s různým druhem znevýhodnění (ať už zdravotní, socio-ekonomické, nebo jakékoli další), kteří by se na cestu po Evropě nemohli nebo nezvládli vydat sami. Dozvíte se, jak jim můžete pomoci takovou cestu zprostředkovat.  

Chcete dát slovo mladým lidem ve vaší obci? Druhá část programu bude zaměřena na projekt Europe Goes Local, který propojuje samosprávy s mládeží, a umožňuje tak výměnu nápadů i názorů. Buďte mladým lidem blíž.

Těšit se můžete na sdílení už realizovaných projektů, networking a propojení s kolegy z dalších regionů. Mimo to na vás čeká plavba po Vltavě s ochutnávkou vín.

Registrace je možná do 11. 9. 2022 přes registrační formulář. Ubytování a strava je hrazena Domem zahraniční spolupráce. 

Alexandra Kocková