06.05.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL OD 10. KVĚTNA

Ve všech krajích se od 10. května otevřou mateřské školy bez roušek a testování, celé základní školy i se druhými stupni pak v režimu rotační výuky s podmínkou testů a roušek. Uvolní se také podmínky pro volnočasové aktivity a venkovní sport.

Vláda na svém jednání dne 6. 5. 2021 přijala další změny mimořádných opatření ve školství. Detailní informace a pokyny najdete v příloze.

Vláda také rozhodla, že školám bude resort školství kompenzovat výdaje na přesnější PCR testy 200 korunami na test. Po proplácení PCR testů dlouhodobě volal i Svaz měst a obcí. Testy žáků, studentů a zaměstnanců škol bude ministerstvo proplácet zpětně. Škola se bude muset k PCR testování přihlásit závazně, nadále ji pak již nebudou centrálně poskytovány antigenní testy. 

Do ostatních škol by měly být antigenní testy nadále dodávány centrálně. Testy z poslední dodávky by měly vystačit do konce příštího týdne, v zásobách jsou pak testovací sady v krajských pobočkách Národního pedagogického institutu, na který se mohou školy v případě nedostatku obracet. O konkrétním postupu jsme Vás už dříve informovali zde. Výsledky opakované státní zakázky na antigenní testy očekává ministerstvo v pondělí.