15.04.2021

Digitální gamechanger: Jak se evropská města přizpůsobují dopadům pandemie COVID-19 na pracovní místa a dovednost obyvatel

Jaký trvalý dopad bude mít pandemie na pracovní místa a dovednosti jejich obyvatel v evropských městech? Na stránkách Evropské komise v sérii Urban Blog se v minulém týdnu objevil první článek z nové série Digitální Gamechanger.

Digitální gamechanger?

Jak se evropská města přizpůsobují dopadům pandemie COVID-19 na pracovní místa a dovednost obyvatel

Jaký trvalý dopad bude mít pandemie na pracovní místa a dovednosti jejich obyvatel v evropských městech? Tato otázka je ve středu pozornosti prvního článku roku, jehož autorem je odborník na tuto problematiku Eddy Adams. Jedná se o první z řady článků Urban Blogu, které jsou výsledkem 14 partnerství Městské agendy pro EU. Články jsou organizovány z pohledu Dimenze produktivního města Nové Lipské charty a zkoumají, jak se evropská města přizpůsobují impaktu COVID-19 na trh práce.

Podívejte se na připojený článek a inspirujte se příklady Berlína, Porta, Oulu, Cluje Napoky a Rotterdamu.

O sérii:

Články strukturované kolem tří dimenzí nové Lipské charty (produktivní, zelené a spravedlivé město) spojují akce a činnosti partnerství s dalšími příslušnými projekty a iniciativami EU podporovanými politikou soudržnosti

Články ukazují na klíčovou roli měst v Městské agendě pro EU a zaměřují se na konkrétní akce, které města rozhodly a implementovaly. Celkově jsou texty zaměřeny na představení postupů a zkušeností různých nástrojů a podpory financování, které mohou městům pomoci strategicky čelit jejich výzvám směrem k udržitelnému rozvoji měst.

Více informací najdete zde.