05.10.2021

19. ročník Evropského týdne regionů a měst

Od 11. do 14. října 2021 bude probíhat 19. ročník Evropského týdne regionů a měst s podtitulem „Together for Recovery“.

19. ročník Evropského týdne regionů a měst, který se pravidelně koná v Bruselu, je tentokrát v online formátu s podtitulem „Together for Recovery“ (Společně za obnovu) a bude probíhat od 11. do 14. října 2021.

Evropský týden regionů a měst je tradiční každoroční akce. Města a regiony zde ukazují význam místní a regionální úrovně pro dobrou evropskou správu. Demonstrují zde také své úspěchy a zkušenosti v realizaci politiky soudržnosti Evropské unie. Celá akce za svou dosavadní existenci vyrostla v unikátní komunikační a networkingovou platformu sdružující regiony a města napříč Evropou, včetně jejich politiků, úředníků, expertů i akademické sféry.

Letošní program je zaměřen na podporu EU, národních i regionálních vlád směrem k evropským občanům včetně jejich místních komunit praktickými opatřeními a veřejnými politikami zaměřenými na investice do spravedlivější, zelenější a digitálnější budoucnosti.

Jednotlivé online příspěvky se zabývají: angažovaností občanů, kohezí, digitální přeměně nebo zelené přeměně.

Pro účast se musíte registrovat v odkazu zde. Následně Vám přijde potvrzovací email s odkazem na program, který si můžete předvolit dle vlastních preferencích pomocí filtrů.

Sekce regionálního rozvoje a zahraničních vztahů SMO ČR