02.10.2023

Slavnostní křest

První říjnovou neděli připravil Veterán klub starostů slavnostní křest knihy nazvané Husité u Nahorub. Publikaci vydal pod záštitou Svazu měst a obcí ČR a za spoluúčasti obce Křečovice.

Knížku mapující první bitvu husitských vojsk, která se u Nahorub v katastru obce Křečovice odehrála 4. listopadu 1419 připravili pánové z Veterán klubu starostů se sídlem v Neveklově. Průvodním slovem ji doprovodil ředitel Husitského muzea Tábor pan Jakub Smrčka, fotografie pak jsou dílem pana Jiřího Filgase.

Během nedělního odpoledne si návštěvníci a hosté mohli nejdříve v kostele sv. Lukáše v Křečovicích vyslechnout jedinečný koncert v podání houslového mistra Jaroslava Svěceného, kterého na akordeon doprovodila Markéta Lastovičková. Slovem i hrou na flétnu pak dvojici doplnila Zdeňka Žádníková Volencová. V neposlední řadě si hosté mohli vyslechnout i několik árií v podání sopranistky Varine Mkrtchyan.

Po tomto nádherném zážitku následoval vlastní křest publikace, kterého se ujal předseda Veterán klubu a dlouholetý starosta Neveklova, pan Jan Slabý. Kmotrem za SMO ČR se stala Alexandra Kocková, tiskový zástupce Svazu.

Přejeme knížce mnoho spokojených čtenářů.

WhatsApp Image 2023-10-02 at 12.23.32 (3).jpeg

 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR