17.09.2022

Předání ocenění Vzdělaný úřad

Slavnostní předání ocenění Vzdělaný úřad proběhlo v pátek, 16. září 2022, v prostorách Senátu ČR.

Svaz měst a obcí České republiky (SMO) realizuje již od roku 2018 projekt „Efektivní správa obcí“ (ESO), jehož hlavním cílem je zvýšit kvalitu výkonu veřejné správy v území formou nabídky bezplatných vzdělávacích prezenčních i distančních aktivit. Projekt ESO je financován Evropským sociálním fondem prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost. Pro ty úřady, které se do vzdělávání zapojily nejvíc, připravil SMO prestižní ocenění „Vzdělaný úřad“. Tato ocenění byla předána v reprezentativních prostorách Senátu Parlamentu České republiky v pátek 16. září 2022.

V luxusním, ale současně útulném Frýdlantském salonku Valdštejnského paláce v pravé poledne ocenění starostům a tajemníkům předali výkonná ředitelka SMO ČR Radka Vladyková, ředitel sekce pro projekty a inovativní přístupy SMO ČR Dan Jiránek, ředitel projektu ESO Jan Mareš a hlavní projektový manažer ESO Jan Slanec.

Ocenění „Vzdělaný úřad“ byla udělena těmto obcím a městům:

  • bronzové ocenění: Jirkov, Valašské Meziříčí
  • stříbrné ocenění: Holešov, Hořice
  • zlaté ocenění: Dobříš, Kostelec nad Orlicí, Meziboří, Poděbrady, Postoloprty, Sezemice, Stará Ves, Strakonice

Bronzové ocenění získá územní samosprávný celek, jehož více než 15 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše. Stříbrné ocenění získá obec nebo kraj, jehož více než 30 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše. Zlaté ocenění náleží těm subjektům, kde více než 50 % úředníků absolvovalo v rámci projektu ESO vzdělávací aktivity v rozsahu 40 hodin a výše.

Po krátkých projevech vedení SMO a projektu ESO a předání ocenění následoval malý raut a neformální rozhovory zúčastněných. A na závěr měli všichni možnost prohlédnout si historickou budovu Národního divadla. Prohlídka to byla skutečně důkladná: od základních kamenů v suterénu až po nejvyšší patra, odkud byl krásný výhled jak na hlediště i jeviště, tak z terasy na Vltavu, Hradčany a Petřín.

Další ocenění „Vzdělaný úřad“ budou předána na začátku prosince 2022.

Petr Kuš

,