11.03.2024

Krajská setkání 2024 odstartují v Brně

Inspirativní prostory Moravské galerie budou letos hostit první ze šňůry krajských setkání Svazu měst a obcí ČR (SMO ČR).

V úterý, 12. března 2024, se poprvé sejdou představitelé SMO ČR se zástupci samospráv v prostorách Moravské galerie v Brně, kde odstartují tradiční svazová krajská setkání. SMO ČR děkuje za možnost pořádat první z nich právě v tomto úžasném a inspirativním prostředí řediteli MG panu Janu Pressovi.

A co vás letos čeká? Evergreenem je financování obcí. Obcím jsou stále zkracovány příjmy a také musí být připraveny i na období, kdy evropské dotace nebudou již tak štědré. Stabilizace jejich rozpočtů je také důvod, proč  zřídil Svaz expertní skupinu k rozpočtovému určení daní. Její předseda, Tibor Švec, bude mluvit například o možnostech meziobecní spolupráce jako prostředku k získání finanční nezávislosti obcí.

Samozřejmostí jsou novinky v legislativě, dozvíte se například jak snižovat energetickou náročnost budov nebo co znamená efektivní veřejná správa. A protože jde SMO ČR s dobou, představí možnosti rozšíření poradenství obcím pomocí umělé inteligence.

Diskutovat o svých projektech, finančních možnostech obcí a o mnoho dalším můžete jak s představiteli Svazu, tak i s odborníky ze státní správy nebo ministerstev.

Těšíme se na vás.

Poděkování Svazu měst a obcí ČR míří také k jeho partnerům, bez kterých by se tato oblíbená osobní setkání nemohla konat. Letošními generálními partnery jsou Skupina ČEZ, největší energetický podnik v Česku a společnost Saint-Gobain, světový lídr v navrhování, výrobě a distribuci materiálů a řešení pro stavebnictví a průmysl. 

 

Kromě Brna se s námi můžete setkat v dalších 12 městech, informace o termínech a místech setkání najdete na našich webových stránkách: Krajská setkání 2024 | Svaz měst a obcí České republiky (smocr.cz)

Už ve čtvrtek 15. března 2024 se s Vámi setkáme na krajském setkání SMO ČR s představiteli samospráv ze Středočeského kraje v Praze v budově Magistrátu hl. města, kde budeme mluvit zejména o rozpočtovém určení daní.

 

Ing. Alexandra Kocková, tiskový zástupce SMO ČR