05.09.2013

Podnikatelské Rozjezdy roku 2013 znají své vítěze

Třetí ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy 2013 má svého vítěze. V celostátním on-line hlasování zvítězil pětadvacetiletý Roman Sterly s projektem Sportcentral. Vytvořil v současnosti největší českou databází sportovišť a jejich služeb. Zvláštní cenu poroty získala Jana Šmitmajerová a její projekt Věci z recy.

Třetí ročník soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy 2013 má svého vítěze. V celostátním on-line hlasování zvítězil pětadvacetiletý Roman Sterly s projektem Sportcentral. Vytvořil v současnosti největší českou databází sportovišť a jejich služeb. Výherce získal 100 000 Kč a další ceny od partnerů soutěže.

Zvláštní cenu poroty získala Jana Šmitmajerová a její projekt Věci z recy, v rámci kterého vyrábí dárky z materiálů a věcí, které už ve své původní funkci dosloužily.  Můžete si tak zakoupit například stojánek na šperky z recyklovaných PET lahví, stojánek na tužky z disket nebo i sukni z recyklovaného plastu. Nabízí ale také zabalení originální dárků a to opět do použitých materiálů.

Do třetího ročníku projektu Rozjezdy, soutěže pro začínající podnikatele, se přihlásilo celkem 408 projektů. Řada z nich byla z regionů, kde je poměrně vysoká nezaměstnanost, aktivity soutěžících si tak porotci velmi cenili. Stejně jako v předešlých ročnících byli letos nejaktivnější soutěžící v Praze, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Nejméně projektů bylo v Královéhradeckém kraji. Letos byla prvně vyhlášena speciální kategorie pro studenty, kam se přihlásilo celkem 92 nápadů. Do celostátního finále se probojovalo celkem 65 vítězů regionálních kol s nápady týkající se sportovních či kulturních volnočasových aktivit, poradenství, vzdělávání, ale i neobyčejné hračky, ptačí budky, minimalistická obuv a další. Z porotou vybraných 21 finalistů poté veřejnost vybírala vítěze. Soutěžící tak obdrželi téměř 9 000 hlasů.

Poroty byly v jednotlivých krajích složeny nejen ze zástupců společností T-Mobile Czech Republic, Samsung Electronics, Česká spořitelna, KnowHowKlub ale již třetím rokem také ze zástupců měst, kteří naplňovali poradenskou roli a představovali možnosti podpory pro začínající podnikatele. Jejich prostřednictvím Svaz měst a obcí ČR plnil roli odborného garanta soutěže.

Všichni výherci získali finanční příspěvek, zdarma hlasové a datové služby, technické vybavení jako smart PC, tablety a chytrý telefon, a dále vedení podnikatelského účtu na pět let zdarma. Důležité a začínajícími podnikateli oceňované bylo i poradenství při startu firmy zdarma.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo ve středu 4. září 2013 v Praze za přítomnosti zástupců všech partnerů soutěže. Svaz měst a obcí ČR během udílení zastupoval předseda Dan Jiránek.