14.02.2020

Dny malých obcí letos již po třiapadesáté

Tradiční setkání starostů malých obcí s představiteli ústředních orgánů státní správy se letos uskuteční ve dnech 25. února v Praze a 3. března v Olomouci.

25. února v Praze          -         Kongresový sál výstaviště PVA Praha-Letňany

  3. března v Olomouci  -        Výstaviště FLORA Olomouc     –               začátek vždy v 9:00 hod.

Na této akci také odstartuje 26. ročník soutěže Vesnice roku. 

Ministerstvo pro místní rozvoj představí aktuální situaci rekodifikace stavebního práva, principy nového programového období EU a národní programy podpory regionálního rozvoje. Účast přislíbila ministryně Klára Dostálová.

Zajímavý blok programu připravila Národní sportovní agentura, která rozjíždí svou činnost a představí svou vizi podpory sportu v regionech včetně podpory venkovského sportu. Účast přislíbil předseda NSA Milan Hnilička.

Oblast životního prostředí se tentokrát zaměří na odpadové hospodářství. Diskutovat se bude o návrhu zákona o odpadech a roli obcí při nakládání s odpady. Účastní se ředitel odboru odpadového hospodářství na MŽP Jan Maršák. Za Svaz měst a obcí ČR vystoupí jeho místopředseda a starosta obce Velký Osek Pavel Drahovzal.

Blok Ministerstva financí bude reprezentovat ředitel odboru financování územních rozpočtů Miroslav Matej, který bude informovat o nejčerstvějších výsledcích hospodaření obcí za rok 2019 včetně výhledu na rok 2020. Bude také hovořit o dotacích a prevenci porušování rozpočtové kázně.

Aktuální poznatky z dozoru a kontroly nad samosprávnou činností obcí přednese v programovém bloku Ministerstva vnitra Marie Kostruhová, ředitelka odboru, která zároveň uvede nejčastější příklady porušování zákona při správě obcí. V návaznosti na program konference vystoupí i zástupce České pošty, s.p.