18.08.2020

Cetin je tu pro Vás

Společnost Cetin je generálním partnerem letošních Krajských setkání Svazu měst a obcí ČR. Cetin je velkoobchodním poskytovatelem telekomunikační infrastruktury, na které nabízí služby Vašim občanům a firmám více než 20 operátorů (poskytovatelů internetu). Co to pro vás znamená? Jedna síť, jeden kabel, jeden výkop a ochranné pásmo = více možností výběru pro občany, firmy i Váš úřad a další organizace.

Co děláme?

  • Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky.
  • Poskytujeme infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center. Zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí  i zahraniční poskytovatele.
  • Navazujeme na dlouholetou tradici bývalého Českého Telecomu a staráme se i o sítě v jeho původním majetku.

CETIN v roce 2019 pokračoval ve svém zásadním projektu nazvaném Zrychlujeme Česko. Jde mj. o výstavbu uličních rozvaděčů, které připojují obce nebo části měst k vysokorychlostní infrastruktuře.

V roce 2019 bylo do provozu uvedeno 1 145 unikátních rozvaděčů, celkem jich dnes v síti CETIN najdeme 6 222. Díky jejich výstavbě a nasazování nových technologií dosáhla společnost výrazného zrychlení u cca 92 % svých metalických přípojek. Průměrná rychlost přípojky v síti CETINu se tak zvedla z 67 Mb/s v roce 2018 o 25 %, na 84 Mb/s.

Jaká rychlost je k dispozici na konkrétní adrese a u kterých poskytovatelů, to si mohou uživatelé internetu ověřit na portálu www.zrychlujemecesko.cz.