09.12.2020

Zelená a modrá jsou barvy planety Země

Přidáte se k akci britského velvyslanectví v Praze a nasvítíte 12. prosince své budovy v barvách planety Země?

12. prosince 2020 uplyne pět let od uzavření Pařížské dohody. Britské velvyslanectví v Praze si toto výročí připomene nasvícením své budovy v zelené a modré barvě. Jedná se nejen o barvy planety Země, ale také o barvy konference COP26. V dobách pandemie koronaviru tento způsob oslavy výročí Pařížské dohody považujeme za vhodnou alternativu k tradičnějším způsobům, např. uspořádání recepce či konference.

Věříme, že událost zaujme i veřejnost a bude působit jako vítaná osvěta a připomenutí závazků vyplývajících z Pařížské dohody.

Rádi bychom Svaz měst a obcí ČR přizvali k této iniciativě. S připojením k výzvě souhlasil i premiér Andrej Babiš, a Úřad vlády ČR se zapojí formou osvětlení Kramářovy vily. Úřad vlády dále přislíbil oslovit ministerstva české vlády s nabídkou se iniciativy zúčastnit. Dále již potvrdilo svou účast Italské velvyslanectví v Praze. Vyjednáváme podporu také s několika dalšími velvyslanectvími. Akci podporuje také Kancelář OSN v Praze, ovšem bez osvětlení svých prostor s ohledem na velikost místní kanceláře.

Zájemci se mohou obrátit na ukinczechrepublic@fco.gov.uk

ZDROJ: Britské velvyslanectví v Praze