06.10.2016

Seminář "Rozvojová pomoc ČR v zahraničí a její význam"

Svaz spolupořádá tento seminář v prostorách Senátu dne 25. října 2016 a volně navazuje na iniciativu z roku 2015, která vyústila ve vydání brožury „Česká pomoc není výdaj, ale investice – máme na víc“. Seminář je přístupný pro volené/nevolené zástupce českých měst a obcí po předchozí registraci.

Seminář nazvaný „Rozvojová pomoc ČR v zahraničí a její význam“ organizuje Svaz měst a obcí ČR ve spolupráci s Českým fórem pro rozvojovu spolupráci (FoRS) a Platformou podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci (PP ZRS). Seminář se uskuteční v úterý 25. 10. 2016 od 10 hod. v Senátu ČR. Svaz tímto seminářem volně navazuje na iniciativu České rozvojové agentury, Svazu, FoRS a PP ZRS z roku 2015, která vyústila ve vydání brožury „Česká pomoc není výdaj, ale investice – máme na víc“.

Cílem semináře je vysvětlit především politické reprezentaci, proč má rozvojová spolupráce čím dál tím větší význam pro ČR (v kontextu aktuálních témat, jako je např. uprchlická krize, klimatické změny atd.), představit specifickou roli jednotlivých aktérů rozvojové spolupráce včetně činnosti měst a obcí a jejich přínosy pro danou oblast včetně významu vzájemné mezisektorové spolupráce a v souvislosti se záměrem vlády navyšovat finanční prostředky na dvoustrannou zahraniční rozvojovou spolupráci upozornit, proč má systematické, předvídatelné a dlouhodobé navyšování finančních prostředků na dvoustrannou rozvojovou spolupráci v rámci státního rozpočtu smysl.

Nad seminářem převzal záštitu místopředseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR Zdeněk Brož. Program/pozvánka níže ke stažení.

Seminář je přístupný pro volené/nevolené zástupce českých měst a obcí.

Registrace do 21. října 2016 na e-mailu rechkova@smocr.cz. Seminář má limitovanou kapacitu, proto doporučejeme registraci s předstihem.

Kontaktní osoba: Šárka Řechková (rechkova@smocr.cz; 732 178 013)