10.06.2015

Známe vítěze soutěže Úřad roku „Půl na půl“

Vysočina, Praha 18, Jílové u Prahy a Kamýk nad Vltavou. To jsou vítězové 9. ročníku soutěže Úřad roku „Půl na půl“ – respekt k rovným příležitostem". Tedy obce a úřady, které nejlépe splňují požadavky rovných příležitostí pro muže a ženy nebo jsou vstřícné ke znevýhodněným.

Ve čtvrtek 4. června 2015 byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Úřad roku „Půl na půl“ – respekt k rovným příležitostem v roce 2015. Šlo o deváý ročník akce, kterou už tradičně pořádá Ministerstvo vnitra ve spolupráci s partnerskými organizacemi Alternativa 50+, Fórum 50 % a Gender Consulting.

V soutěži se hodnotí obce a úřady, které nejlépe splňují požadavky rovných příležitostí pro muže a ženy nebo vycházejí vstříc znevýhodněným skupinám obyvatel. Letos odborná porota ocenila dvanáct nejlepších ve čtyřech kategoriích. Celkem se do soutěže přihlásilo 64 úřadů.

Vítězné úřady 9. ročníku soutěže:

Krajské úřady

 1. Krajský úřad Kraje Vysočina
 2. Krajský úřad Jihomoravského kraje
 3. Krajský úřad Zlínského kraje

Obce III. typu

 1. Úřad městské části Praha 18 
 2. Magistrát města Mostu 
 3. Městský úřad Prachatice

Obce II. typu

 1. Městský úřad Jílové u Prahy 
 2. Městský úřad Benešov nad Ploučnicí 
 3. Městský úřad Bor

Obce I. typu

 1. obec Kamýk nad Vltavou 
 2. obec Otice
 3. město Kunovice

Vyhlášení výsledků soutěže bylo součástí konference Ministerstva vnitra ČR, během které předsedkyně Pracovní skupiny Svazu pro rovné příležitosti Mgr. Květa Halanová představila Evropskou chartu rovných příležitostí mužů a žen na místní úrovni, která je praktickým nástrojem pro zavádění principů rovných příležtistoí ve městech a obcích. Vítězné obce soutěže byly odměněny cenou v podobě vzdělávacího semináře pro zástupce těchto obcí zaměřeného na praktickou implementaci gender mainstreamingu. Tuto cenu věnoval vedoucí partner projektu Ženy a muži v rovnováze organizace Fórum 50%.

Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

Loga projektu