25.01.2021

Město České Budějovice pomáhá s očkováním seniorů

Dalším městem, které nenechá své starší občany na holičkách a pomůže jim s registrací na očkování je město České Budějovice.

Největší výzvou posledních dní je bezesporu očkování. To zajišťují především kraje, které jsou zřizovateli většiny zdravotnických zařízení. Většina krajů vytvořila vlastní očkovací strategii, vlastní síť očkovacích center. Obce je v tom ale nenechávají sami. Zejména obce s rozšířenou působností pomáhají se stavbou očkovacích center, s registrací seniorů nebo třeba dopravou na očkování. Příkladem mohou být České Budějovice. Jak se zapojilo toto krajské město?

Vedení města zřídilo síť šesti kontaktních registračních míst pro seniory, kteří se z mnoha důvodů nemohou sami on-line registrovat. Zejména pro ně je v provozu také zvláštní informační telefonní linka 702 168 593 spravovaná odborem sociálních věcí. Do očkovacího centra zřízeného Jihočeským krajem v areálu výstaviště zavedlo město, jako pomoc starším občanům, kyvadlovou linku MHD. Vedle této služby město na své náklady zajišťuje ještě odvoz odpadu z očkovacího centra včetně toho infekčního.

Zdroj: Statutární město České Budějovice