Digitalizace

Svaz řeší otázky navazující na koncepci „Digitální Česko“ a s ní související digitalizaci veřejné správy. Aktuálně řeší nově navržený zákon o právu na digitální službu a její dopad na rozpočty obcí. Dále s digitalizací a s novou rekodifikací stavebního řízení se řeší digitalizace stavebního řízení.

18.08.2020

Pomozte zmapovat aktuální stav elektronické fakturace v ČR

Dotazník si klade za cíl zmapovat aktuální stav elektronické fakturace v České republice a jeho výsledky jsou určeny pro informování Evropské komise a Hospodářské komory ČR. Elektronická fakturace (eFaktura) je standardizovaným typem faktury, která je strojově čitelná a zpracovatelná. Vaší účastí přispějete ke zkvalitnění veřejných služeb.

19.06.2020

S budováním digitální infrastruktury pomůže spolupráce s obcemi a síť regionálních koordinátorů. S cílem zvýšit dostupnost internetu a souvisejících služeb

Maximálně dostupný vysokorychlostní internet (VRI) založený na sítích s velmi vysokou kapacitou (VHC) a 5G sítích. Tak se dají shrnout současné aktivity Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO).

18.06.2020

Jeseník se bude rozvíjet díky 5G sítím. Co a proč se chystá, zaznělo na jednání s experty na digitalizaci i zdravotnictví

Fakta o 5G sítích a projekty, které Jeseník ve spolupráci s experty a podnikateli připravuje pro občany. Témata prvního regionálního semináře k 5G sítím uspořádaného Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR) ve spolupráci se samosprávou. Konal se právě v Jeseníku, tedy v jedné z pěti vítězným municipalit historicky prvního ročníku soutěže „5G pro 5 měst“. Tamní chystané 5G projekty pomohou všem a všude: žákům, studentům, rodičům i seniorům, ve škole i na dálku, v práci i doma.