05.09.2014

Zapojte se do Registru sítí

Začátkem srpna 2014 začal fungovat Registr sítí veřejné správy. Provozuje ho Kraj Vysočina a je dostupný na adrese www.registrsiti.cz. Sdílením dat o sítích veřejné správy má ušetřit peníze. Čím více subjektů se zapojí, tím větší úspora se dá čekat. 

Začátkem srpna 2014 začal fungovat Registr sítí veřejné správy. Provozuje ho Kraj Vysočina a je dostupný na adrese www.registrsiti.cz. Vznikl v návaznosti na Memorandum o podpoře výstavby, rozvoje a využívání telekomunikačních sítí veřejné správy, které před časem podepsalo Ministerstvo vnitra ČR, Asociace krajů ČR a Svaz měst a obcí ČR.

Smyslem registru je sdílet data o sítích, do kterých se mohou připojit další orgány a organizace veřejné správy, či na jejich základě mohou vzájemně spolupracovat při výstavbě a propojování sítí, a tím ušetřit peníze. Čím více subjektů se do registru zapojí, tím větší úspora se dá očekávat. Zapojte se i vy.  

Pro vstup do registru je nutná registrace uživatele a organizace. Poté je možné zadávat a zveřejňovat údaje o sítích, které organizace veřejné správy vlastní nebo si pronajímá a provozuje, či zadat poptávku trasy nebo datového spojení.

Další informace najdete v dopise předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška, který si můžete přečíst níže.

V případě dotazů  se lze obrátit na Petra Pavlince, garanta Registru sítí, na e-mailu: pavlinec.p@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 104.  

Adresa Registru sítí je www.registrsiti.cz