23.03.2018

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2018

Svaz poskytl záštitu nad 4. ročníkem konference BEZPEČNÁ  ŠKOLA, která se koná dne 24. května  2018 v Národní technické knihovně, Praha 6. S tématy Kyberšikana a Internetová bezpečnost vystoupí předseda Bezpečnostní komise předsednictva Svazu měst a obcí ČR  Bc. Antonín Kuchař.

Svaz měst a obcí ČR poskytuje záštitu nad 4. ročníkem konference BEZPEČNÁ  ŠKOLA, která se koná dne 24. května  2018 v Národní technické knihovně, Praha 6

 

 

Tedy na koho se můžeme v tomto 4. ročníku BEZPEČNÉ ŠKOLY těšit?

S tématy Kyberšikana a Internetová bezpečnost vystoupí předseda Bezpečnostní komise předsednictva Svazu měst a obcí ČR  Bc. Antonín Kuchař.

Bude to Martin Kožíšek, manažer pro internetovou bezpečnost ze společnosti Seznam.cz , který spolu s režisérem Braněm Holičkem představí předpremiéru filmu Na hory. Krátký film ukáže, co může způsobit dětem obyčejné brouzdání po internetu. A jejich rodičům změnit život!

Se studií „Oběti útoků na internetu často své útočníky znají“ přichází Václav Koudele ze společnosti Microsoft. „I nadále se ukazuje, jak je důležité upozorňovat na nebezpečí na internetu a nabízet rady a tipy, jak rizikům předcházet. Díky osvětě se zvýšilo povědomí o tom, jak se útokům na internetu bránit a kde hledat pomoc, celosvětově ze 37 na 45 %. Mimo jiné Microsoft je tradičním partnerem projektu Kraje pro bezpečnější internet, který ročně seznámí se zásadami bezpečného internetu přes 25.000 českých dětí," uvádí pan Koudele.

V minulém ročníku jsme si mohli poslechnout prezentaci Igora Proseckého, jednatele I3 Consultants s.r.o. s tématem vyvolávajícím emoce - problematikou ochrany osobních údajů podle nového nařízení parlamentu a rady EU. Jak na něj budou reagovat posluchači tento ročník? Necháme se překvapit. Prezentace je nazvaná jasně GDPR rok poté… aneb za 5 min. 12!

Prevence jako základ bezpečnosti, aneb zubní kartáček nebo zubařské křeslo? O tom více stálice posledních ročníků BEZPEČNÝCH ŠKOL, Ing. Libor Sladký, prezident Asociace bezpečná škola z.s. Spolu s ním budou v debatním panelu i starostové měst Kraslic, Příbrami a Plzně.

Konference je nezbytnou součástí dalšího vzdělávání starostů obcí v oblasti bezpečnosti škol jako jejich zřizovatelů.