08.01.2020

Jste připraveni na přechod na DVB-T2?

Ministerstvo průmyslu a obchodu pro vás připravilo tzv. Mediální balíček s informacemi pro občany k přechodu na DVB-T2.

V tomto balíčku naleznete několik dokumentů, které můžete využít pro informování obyvatel vaší obce o plánovaném vypínání pozemního digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T a přechodu na vysílání v novém standardu DVB-T2:

Leták s termíny přechodu na DVB-T2
Tento dokument obsahuje veškeré termíny vypínání celoplošných sítí DVB-T, přechodových sítí DVB-T2 a zapínání finálních sítí DVB-T2 ve vašem kraji. Můžete jej vytisknout a vyvěsit na obecní vývěsce, zveřejnit na vašich internetových stránkách nebo rozeslat občanům e-mailem či datovou schránkou.

Leták s častými dotazy k přechodu na DVB-T2
Zpracovali jsme nejčastější otázky a odpovědi k chystanému přechodu na nový typ pozemního digitálního televizního vysílání. Dokument můžete vyvěsit na vaše internetové stránky, úřední desku nebo rozeslat občanům elektronickou poštou či přes datovou schránku.

Banner pro internetové stránky
Pokud chcete občanům poskytnout úplné informace o přechodu na DVB-T2, můžete využít přiloženého banneru a nasadit jej na vaše internetové stránky. Banner by měl odkazovat na státní informační web www.televizezadarmo.cz, který obsahuje veškeré termíny vypínání starých a zapínání nových vysílačů a informace o přijímačích DVB-T2 a úpravách společných televizních antén.

Televizní spot o přechodu na DVB-T2
Video o důvodech přechodu na DVB-T2, které připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu pro vysílání v České televizi, můžete umístit na vaše internetové stránky nebo sociální sítě. Vysvětlíte tak občanům, proč dochází ke změně v pozemním televizním vysílání. Ke stažení zde.

Rozhlasový spot o přechodu na DVB-T2
Audio spot o důvodech přechodu na DVB-T2 můžete použít pro vysílání v obecním rozhlasu a upozornit občany na podrobnější informace na vašich internetových stránkách nebo na úřední desce. Ke stažení zde.