30.05.2016

Koná se Evropský týden udržitelného rozvoje

Česká republika je už podruhé součástí Evropského týdne udržitelného rozvoje. Celoevropský projekt se koná od dnešního dne, tedy od 30. května, do 5. června 2016. Má za cíl propagovat myšlenku udržitelného rozvoje a iniciativy, které k němu přispívají. 

Česká republika je už podruhé součástí Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR). Celoevropský projekt se koná  od dnešního dne, tedy od 30. května, do 5. června 2016. Má za cíl propagovat myšlenku udržitelného rozvoje a iniciativy, které k němu přispívají. Nad akcí má záštitu premiér a předseda Rady vlády pro udržitelný rozvoj Bohuslav Sobotka.

Jednotlivé aktivity pod hlavičkou ETUR pořádají všechny státní instituce, samosprávy, výzkumná centra, školy, muzea, nadace, komunitní sdružení, neziskové organizace, podniky a jednotliví občané a občanky. Zapojeny jsou projekty, které se tematicky zabývají alespoň jedním pilířem udržitelného rozvoje (ať už sociálním, environmentálním nebo ekonomickým) a nejsou čistě komerční aktivitou.

Idea celoevropského týdne udržitelného rozvoje byla představena ministry životního prostředí Francie, Německa a Rakouska na zasedání Rady pro životní prostředí EU 28. října 2014. Jejím cílem bylo sjednotit starší projekty v těchto zemích a inspirovat podobnou iniciativu i v dalších částech Evropy. V roce 2015 se ETUR zúčastnilo 29 zemí, ve kterých dohromady proběhlo více než 4 000 akcí. Díky 92 akcím v České republice jsme v minulém roce byli nejúspěšnější z nově pořádajících zemí. Více se můžete dozvědět na webu www.tydenudrzitelnosti.cz.