17.12.2018

Využijte možnosti získat vládní stipendium na studium prestižní evropské univerzity College of Europe

College of Europe, která sídlí v belgických Bruggách a polském Natolinu, nabízí postgraduální studium zaměřené na problematiku Evropské unie a evropské integrace. O studium se mohou ucházet také zaměstnanci měst a obcí. Univerzita nabízí několik studijních programů. V Bruggách lze zvolit ze čtyř oborů,

College of Europe, která sídlí v belgických Bruggách a polském Natolinu, nabízí postgraduální studium zaměřené na problematiku Evropské unie a evropské integrace. O studium se mohou ucházet také zaměstnanci měst a obcí.

Univerzita nabízí několik studijních programů. V Bruggách lze zvolit ze čtyř oborů, a to: evropská politická a administrativní studia, evropská právní studia, evropská ekonomická studia, mezinárodní vztahy EU a diplomatická studia. V Natolinu lze absolvovat sudijní obor evropská interdisciplinární studia. Po úspěšném zakončení studia je možné získat titul „Master of European Studies“.

Vláda ČR každoročně poskytuje cca 2-3 stipendia (finální počet závisí na objemu vyčleněných finančních prostředků) pro úspěšné uchazeče z řad zaměstnanců ve veřejné správě. Podmínkou udělení stipendia je uzavření kvalifikační dohody dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, která obsahuje závazek setrvat po ukončení studia u zaměstnavatele.

Přihlásit se do stipendijního výběrového řízení je možné do 16. ledna 2019. Podrobnější informace o výběrovém řízení viz soubor ke stažení.

Bližší informace o studiu na univerzitě viz coleurop.eu.

 

Dle zdroje www.mvcr.cz zveřejnila Mgr. Šárka Řechková