15.05.2019

Projekty podpořené z evropských fondů otevírají již potřetí své brány

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech a měsících pořádá již třetí ročník dnů otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci v každém regionu se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají.

Ministerstvo pro místní rozvoj v příštích týdnech a měsících pořádá již třetí ročník dnů otevřených dveří projektů podpořených z fondů EU. Návštěvníci v každém regionu se tak budou moci na vlastní oči přesvědčit, kde evropské fondy pomáhají. Mimo prohlídek běžně nepřístupných prostor na ně čeká bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

„Česká republika slaví 15. výročí v Evropské unii. Členství v EU nám přináší plno výhod – ať už je to možnost volného cestování, jednotný trh či ochrana práv. Jednou z velkých výhod je i možnost čerpat evropské fondy na rozvoj našich regionů. Za tyto peníze bylo podpořeno více jak 100 tisíc projektů,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a dodala: „Ne každá podpora je ale na rozdíl od opravených silnic či revitalizovaných náměstí vidět na první pohled. Peníze jsou používány také na inovace ve firmách či na pomoc handicapovaným spoluobčanům. Proto pořádáme dny otevřených dveří – aby se lidé napříč Českou republikou mohli přesvědčit, kam evropské dotace plynou, a také se podívat tam, kam se běžně nepodívají.“

Třetí ročník dnů otevřených dveří úspěšných projektů již tradičně přinese mimo prohlídek veřejně nepřístupných prostorů a přednášek také bohatý doprovodný program – znalostní kvízy, ale i řadu soutěží a her pro ty nejmenší. Akce představí také další zajímavé projekty podpořené z fondů EU v okolí daného otevřeného projektu.

Účast na dnech otevřených dveří je zdarma; nicméně na některé akce je nutné se kvůli omezené kapacitě rezervovat předem. Bližší informace o jednotlivých dnech otevřených dveří (DoD) konaných v květnu a červnu naleznete v tabulce:

termín

název

místo konání

25. 5.

DoD v Národní základně humanitární pomoci

Zbiroh

25. 5.

DoD v Toulcově dvoře

Praha - Hostivař

1. 6.

DoD se záchranáři

Karlovy Vary

1. 6.

DoD v Centru Bohuslava Martinů

Polička

15. 6.

DoD s léčivými prameny

Bílina

15. 6.

DoD v továrně na šicí stroje

Boskovice

22. 6.

DoD v Muzeu autíček

Příseka

Další dny otevřených dveří se budou konat v průběhu září tohoto roku. Kompletní seznam akcí pořádaných Ministerstvem pro místní rozvoj, na kterých je možné se seznámit s přínosy fondů EU, naleznete na stránce www.dotaceEU.cz/DoD.