15.11.2022

Nenechte si ujít sdílení zkušeností starostů i odborníků na Inspiračním fóru SMO ČR

Hlavním hostem letošního 2. ročníku Inspiračního fóra je Dana Drábová, odbornice na jadernou energetiku a také místostarostka obce Pyšely. Na téma “Jak předejít vyhoření” budou své zkušenosti předávat  Radkin Honzák, český psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog, a Vladimír Kořen, úspěšný moderátor a bývalý starosta Říčan. Vystoupí také řada dalších zástupců samosprávy, odborníků z praxe i z akademické sféry.

Letošní ročník Inspiračního fóra SMOČR se zaměří na téma vody v obci a v krajině, představí příklady práce s památkami a historickými budovami v obcích a přiblíží osobní zkušenosti, výzvy a úskalí spojené se starostováním.

„Tváře starostů a starostek bývají mediálně známé především ve spojení s přírodními katastrofami nebo různými kauzami. Kdo z nás  si ale dovede představit, s jakou zátěží se starostky a starostové denně vypořádávají? Jak se cítí, pokud jsou například  krátce po svém zvolení konfrontováni  s pandemií, jako byl COVID-19 a následně vrženi do energetické krize, která má dopad na všechny obce, bez ohledu na to, jak dobře doposud hospodařily? Co s rozjetými investicemi, které se prodražují a hrozí tak nesplnění dotačních podmínek nebo nedodržení termínů staveb či rekonstrukcí, se kterými už občané počítají? Co když v obci v létě vysychají studny a občané nesmí zalévat své zahrádky? Když k tomu přidáme starosti, kde ubytovat uprchlíky z Ukrajiny, jak jim zajistit základní péči nebo hledání řešení někdy až neřešitelných situací souvisejících například s navýšením kapacit mateřských a základních škol, můžeme si konečně říci: Vítejte ve světě starostek a starostů,” říká  Radka Vladyková, výkonná ředitelka SMO ČR.

I z výše zmíněných důvodů bude  letošní Inspirační fórum věnováno nejen, ale především starostenským starostem.

Cílem Inspiračního fóra SMOČR je vytvoření otevřeného prostředí pro diskuzi a sdílení zkušeností a názorů mezi hlavními aktéry a poskytnutí praktické podpory starostkám a starostům při výkonu jejich funkce.

Organizátorem akce je Svaz měst a obcí ČR.

Kdy: 1. 12. 2022 | 9:00 – 17:00 

Kde: Kino Přítomnost, Siwiecova 1, Praha 3 (rezervace osobní účasti nutná)

Přenos akce online na webu www.inspiracniforum.smocr.cz a www.smocr.cz

Alexandra Kocková

tiskový zástupce SMO ČR