Konference, semináře a další

V této rubrice můžete najít přehled seminářů, konferencí a jiných odborných školení vhodných pro členy Svazu.

26.09.2020

Seminář Podpora regionálního rozvoje - změna termínu

První ze série seminářů k 12 tématům spojených s regionálním rozvojem. Tentokrát s podtitulem Vylidňování regionů zná svůj náhradní termín. Ve středu 7.října od 13.hod v budově Poslanecké sněmovny se na vás budou těšit i zástupci Svazu.

18.09.2020

Pozvánka na webináře Inovační management ve veřejné správě

Ministerstvo vnitra a Ministerstvo průmyslu a obchodu společně připravili sérii webinářů s názvem „Inovační management ve veřejné správě“. Jejich cílem je inspirovat územní samosprávy, stejně jako orgány státní správy, k inovativnímu myšlení a projektům.

17.09.2020

Konference Zdravá a odolná krajina se bude věnovat budoucnosti příměstské krajiny

4. listopadu proběhne v Centru architektury a městského plánování CAMP v Praze konference Zdravá a odolná krajina, kterou připravuje Nadace Partnerství na závěr letošního ročníku soutěže Adapterra Awards. Na konferenci zazní příspěvky věnované stavu a budoucnosti příměstské krajiny, návaznosti města na krajinu i zemědělské krajiny, účastníkům nabídne atraktivní panelové debaty i slavnostní vyhlášení vítězů soutěže.

17.09.2020

Národní informační den se zaměří na výzvy v programu Horizon 2020 Zelené dohody pro Evropu

15. října se v Technologickém centru AV ČR koná Národní informační den, který se zaměří na výzvy Zelené dohody pro Evropu (European Green Deal Call - EDG) s uzávěrkou 26. ledna 2021 a také na program Horizont Evropa (2021 - 2027).

14.09.2020

Konference Bezpečná škola opět nabídne nabitý program

Již 6. ročník celostátní odborné Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020, se bude konat 13. října 2020 v nových, moderních prostorách Konferenčního centra CITY. Pro zástupce členských obcí Svazu se nabízí účast s 20% slevou. Nutnost zapojení digitálních technologií při vzdělávání na dálku, hygienická omezení ale i dlouhodobě palčivá témata na vás čekají v programu konference.

08.09.2020

Starostka Pavla Štrobachová v diskuzi zacílené na seniory: Život s COVIDem při i po pandemii

Členka předsednictva SMO ČR a starostka města Smečno Pavla Štrobachová se 3.9.2020 účastnila diskuzního panelu s názvem Život s COVIDem při i po pandemii, který v divadle u Valšů organizoval ŽIVOT 90, z.ú. ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, Gerontologickým institutem a dalšími organizacemi. Zde naleznete videozáznam akce.

03.09.2020

Pozvánka na konferenci „Role a úkoly Policie ČR v prevenci kriminality na místní úrovni“

Jménem Ministerstva vnitra ČR si Vás dovolujeme pozvat na konferenci „Role a úkoly PČR v prevenci kriminality na místní úrovni“, která se uskuteční dne 23. září 2020 od 10:00 v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Významná část konference bude zaměřena na spolupráci Policie ČR se samosprávami a zástupci měst a obcí se zde dozví řadu důležitých informací. Spolupořadateli konference jsou mimo Ministerstva vnitra ČR také Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, poslanec Marek Novák a Policie ČR. Program konference naleznete v přiložené pozvánce.

03.09.2020

Chytré obce, chytrá města a chytré regiony

Chytré obce, chytrá města a chytré regiony – tři debaty odborníků. Záznam z debatního bloku zástupců obcí, měst a krajů na veletrhu Urbis Smart City fair.

02.09.2020

Evropský týden sportu 2020

Na podzim proběhne již šestý ročník Evropského týdne sportu. Cílem tohoto celoevropského projektu nadále zůstává ukazovat veřejnosti, jak důležitý a přínosný je pravidelný pohyb. I Vy můžete podpořit tento celoevropský projekt. Zapojit se může každý, kdo v období od 23. do 30. září 2020 pořádá sportovní akci pro širokou veřejnost. Zapojte se. #BeActive!

01.09.2020

Konference Spolupráce měst a obcí v ČR a napříč hranicemi

Institut veřejné správy ESF MU Vás srdečně zve na konferenci Spolupráce měst a obcí v příhraničí a napříč hranicemi. Předseda Svazu měst a obcí a starosta Kyjova František Lukl v rámci konference představí zkušenosti města Kyjova s meziobecní i přeshraniční spoluprací. Konference se koná 8. září 2020 od 10.00 hod na adrese Ekonomicko-správní fakulta MU, Lipová 41a, Brno.

26.08.2020

Již za měsíc dobrovolníci uklidí Zemi!

Jarnímu úklidu situace nepřála. O to víc bude třeba uklidit na podzim! Většina z 2500 naplánovaných úklidů, které každoročně pořádá iniciativa Ukliďme svět, ukliďme Česko!, na jaře nemohla proběhnout. 19. září v termínu Celosvětového úklidového dne, ale i v dalších termínech, můžete i vy jako dobrovolníci přispět.

24.08.2020

10. ročník celorepublikové akce Den architektury opět pod záštitou Svazu

Pestrý program nabídne od 1. do 7. října více než 300 akcí a zve na místa veřejnosti běžně nepřístupná nebo je představuje v nových souvislostech. Letošním ročníkem se prolíná hned několik témat, těmi hlavními jsou však sociální aspekty a ekologie ve vztahu k architektuře.

21.08.2020

SMO ČR na veletrhu chytrých řešení URBIS

Svaz měst a obcí ČR se opět zapojí do programu "Konference chytrých řešení pro města a obce" veletrhu URBIS SMART CITY FAIR. Tentokrát proběhne ve změněném termínu 2. a 3. září 2020 opět na brněnském výstavišti a 4. září 2020 v Jihomoravském kraji formou ukázky místní inspirace. Exkluzivně členové Svazu mohou využít zvýhodněné balíčky vstupenek. Dnešní nelehká doba je vhodnou příležitostí pro inovace – jak procesů, tak technologií. Přijďte načerpat inspiraci!

20.08.2020

Konference Přínosy metropolitní spolupráce pro obce, regiony a stát

Svaz měst a obcí ČR se stal partnerem konference o přínosech metropolitní spolupráce, která proběhla ve čtvrtek 20. srpna 2020 pod záštitou nejen SMO ČR, ale i dalších významných subjektů.

19.08.2020

Pozvánka na konferenci „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“

Jménem Ministerstva práce a sociálních věcí si Vás dovolujeme pozvat na konferenci projektu MPSV Podpora sociálního bydlení s názvem „Sociální bydlení v Českých obcích – zkušenosti z praxe“.
Akce proběhne 9. září 2020 v prostorách Akademie veřejného investování (MMR) na adrese Pařížská 4, Praha.

19.08.2020

Zveme Vás na diskuzní panel Život s Covidem při i po pandemii

Diskuzní panel se uskuteční 3. 9. 2020 v Praze. Základem diskuze za účasti zástupců MPSV ČR, MZ ČR, SMO ČR a dalších budou autentické příběhy seniorů a pečujících z doby pandemie. Cílem je získat reflexi dopadu pandemie.

14.08.2020

Veletrh URBIS SMART CITY FAIR klepe na dveře

Současná nelehká doba s sebou přináší spoustu nároků na optimalizaci nákladů a samotnou změnu chování uvnitř organizací a samospráv. Je ale také vhodnou příležitostí pro inovace – jak procesů, tak technologií.
A právě ty nabídne 2. a 3. září 2020 veletrh URBIS SMART CITY FAIR na brněnském výstavišti a 4. září 2020 v Jihomoravském kraji formou ukázky místní inspirace.

07.08.2020

Pozvánka na diskuzní seminář: Pomůže novela zákona o podporovaných zdrojích energie i rozvoji obecních obnovitelných zdrojů?

8. září se na půdě poslanecké sněmovny uskuteční diskuzní seminář k novele zákona o POZE (č. 165/2012 Sb.), který nyní míří do prvního čtení. Vládní návrh nepočítá s podporou pro fotovoltaiku, která je při tom nejdostupnější obnovitelný zdroj energie (OZE) v Česku.

05.08.2020

EU Presidency Conference on Sport letos online a se zaměření na města a obce

V rámci svého půlročního předsednictví v Radě Evropy se Německo zaměřilo mimo jiné i na téma pohybu a sportu. 24. září 2020 pořádá konferenci "EU Presidency Conference on Sport", která se zaměří hlavně na roli měst a obcí v oblasti sportu a pohybu obecně jako hlavního nástroje pro zdravý životní styl. Konference letos proběhne pouze online, i tak je počet účastníků omezen, proto neotálejte s registrací.

04.08.2020

Pozvánka na konferenci Zelená, chytrá a odolná města

S podtitulem "Moderní řešení pro kvalitní život v našich městech a možnosti jejich financování" konferenci pořádá Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci se Svazem měst a obcí České republiky 22. září 2020 v Praze. Členové Svazu se mohou registrovat s 25% slevou.

31.07.2020

Pozvánka na seminář

V Ostravě se 23. 9. 2020 koná seminář v rámci pilotního projektu kooperativních systémů ITS „C-Roads Czech Republic“ ITS a C-ITS a jejich plánovaná podpora v OPD3, IROP2 a CEF Transport 2 se koná .
Volně navazuje na konferenci „Tramvaje a autobusy našly společnou řeč: C-ITS technologie pro městskou hromadnou dopravu“, která se koná dne 22. září 2020.

30.07.2020

Pozvánka na panelovou diskusi ke kyberkriminalitě a kyberbezpečnosti

V pondělí 5. října 2020 od 10:00 proběhne v budově Ministerstva vnitra (Nad Štolou, Praha 7), panelová diskuse odborníků k problematice kyberkriminality a kyberbezpečnosti. Panelovou diskusi pořádá odbor prevence kriminality Ministerstva vnitra spolu s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost. Záštitu nad touto diskusí, která je součástí „Festivalu bezpečného internetu 2020“, převzal ministr vnitra ČR, Jan Hamáček.

26.07.2020

Den architektury nabídne v říjnu nabitý program již po desáté

Začátek října bude opět ve znamení architektury. Od 1. do 7. října zamíří festival Den architektury do stovky měst a obcí napříč Čechami, Moravou a Slovenskem. Svaz měst a obcí ČR opět hrdě poskytl záštitu nad jeho bohatým programem čítajícím několik stovek akcí, bezplatných procházek, cyklovyjížďek, přednášek nebo workshopů a zaměří se tentokrát na udržitelnost a enviromentální aspekty či sociální přesah a prospěšnost architektury. V rámci festivalu tak kromě současných realizací a historicky významných budov navštívíme například ekologická centra, bývalé dělnické kolonie, středověké klášterní lazarety nebo domy s pečovatelskou službou, ale také sociálně vyloučené lokality. To vše s poutavým výkladem odborníků na dané téma.

17.07.2020

Konference ministerstva vnitra s názvem Veřejná konzultace k Informačnímu systému datových schránek

Ministerstvo vnitra ČR vás zve na konferenci „Veřejná konzultace k Informačnímu systému datových schránek“, která se uskuteční 29. července 2020 od 9.30 do 12.30 v Praze. Účast na konferenci je zdarma.

14.07.2020

Webinář: Zelený plán pro Evropu a oblast dopravy a mobility

Bezplatný webinář se uskuteční ve čtvrtek 23. července 2020 od 16:00 do 17:30 na platformě Microsoft Teams a představí základní výzvy pro Českou republiku a český soukromý sektor spojené s novou 30letou „zelenou strategií EU“. Webinář pořádá Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci s Českou podnikatelskou radou pro udržitelný rozvoj (CBCSD).

13.07.2020

Národní ekonomická konference 2020 - online již dnes s ministry a interaktivně!

Již dnes, v úterý 14.7. od 10:00 do 13:00 se můžete účastnit Národní ekonomické konference 2020. Konference bude probíhat pouze online a bude interaktivní - kdykoli máte šanci posílat dotazy, na které budou ministři okamžitě reagovat a odpovídat. Můžete se tak aktivně účastnit debaty. Hlavním tématem bude restart české ekonomiky. K tomuto tématu vystoupí ministři: Karel Havlíček, Alena Schillerová a Klára Dostálová.

08.07.2020

Nepřehlédněte nabídku webinářů Czechinvestu

CzechInvest organizuje pravidelné webináře pro žadatele do programu COVID-Nájemné.

29.06.2020

Záznam webináře "Aktivní spotřebitelé energie - Příležitosti, bariéry a očekávání" stále dostupný online

26. června od 9:00 hodin proběhl webinář, který měl za cíl prodiskutovat nové prvky na energetickém trhu napříč klíčovými zástupci státní správy, energetických společností a spotřebitelů.

25.06.2020

Seminář "Pandemie COVID-19 - společenské dopady"

Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu PSP ČR pořádá seminář s názvem Pandemie COVID-19 - společenské dopady. Konat se bude 1. července 2020 od 10.00 v budově Poslanecké sněmovny. Účast na semináři nahlaste nejpozději do 26. 6. 2020.

05.06.2020

Děti chtějí pestrost, i v pohybu

Děti se rodí s přirozenou touhou k pohybu, jejich vývoj je však nutné správně směřovat a přizpůsobit jednotlivé aktivity jejich věku a schopnostem. Projekt Se Sokolem do života, do něhož se lze online registrovat již od 8. června, přináší nejen do mateřských škol pohybovou gramotnost pro nejmenší děti a ctí přitom jednoduché pravidlo: nejdůležitější je všestrannost.

03.06.2020

Nestihli jste webinář na téma financování přípravy investičního plánu? Podívejte se na záznam!

V pondělí 25. května se konal webináře na téma "Možnosti financování přípravy investičního plánu pro vaši obec či sdružení obcí". Pokud jste se nestihli připojit, můžete se podívat zdarma na záznam.

25.05.2020

Dopravní konference s BESIPEM & Fondem zábrany škod 2020 již brzy ve vašem kraji

V pořadí již osmý ročník odborné konference se uskuteční postupně v jednotlivých krajích. Vzhledem k současné situaci byly některé termíny změněny. Nejbližší setkání se budou konat následovně: Moravskoslezský kraj: 02. 06. 2020, Karlovarský kraj: 16. 06. 2020, Plzeňský kraj: 17. 06. 2020 a Jihočeský kraj: 18. 06. 2020

21.05.2020

Pozvánka na seminář na téma financování přípravy investičního plánu

Již v pondělí 25. května se můžete účastnit webináře na téma "Možnosti financování přípravy investičního plánu pro vaši obec či sdružení obcí". Účast na webináři je bezplatná.

13.05.2020

Webinář na téma: Zadávání veřejných zakázek po skončení stavu nouze

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR pořádá 14. května v době mezi 10.00 až 12.00 hod webinář na téma Zadávání veřejných zakázek po skončování stavu nouze.

06.05.2020

Změna termínu: 6. ročník Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020 se bude konat až v říjnu

Na 6. ročník Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020 pro členy Svazu s 20% slevou. Konference se bude konat v Praze v novém termínu 13.10.2020 pod záštitou Svazu. Kapacita konference je omezena!

24.04.2020

Evropská komise pořádá v dubnu panevropský hackathon #EUvsVirus. Slibuje si od něj mobilizaci evropských inovátorů a občanské společnosti.

Panevropský hackathon #EUvsVirus bude 24.–26. dubna 2020 řešit přibližně dvacet problémů souvisejících s koronavirem, mezi které patří například rychlá výroba zařízení, rozšiřování výrobních schopností nebo přenos znalostí z jedné země do druhé. Jednotlivé výzvy pak reflektují pět prioritních oblastí – zdraví a lékařství, kontinuita podnikání, sociální soudržnost, ochrana rizikových skupin a vzdělávání. Ambicí #EUvsVirus je přilákat na 60 tisíc účastníků napříč evropskými zeměmi.

10.03.2020

ZRUŠENO - Dopravní konference s BESIPEM & FZŠ pro Moravskoslezský kraj již 19. března.

Vážené dámy a pánové,
na základě rozhodnutí Vlády ČR o zrušení veřejných akcí, kterých se zúčastní více jak 100 lidí, jsme se rozhodli, zrušit konání plánované Dopravní konferenci s BESIPEM a FZŠ, která mněla proběhnout dne 19. 3. 2020 od 08.00 hod. v Clarion Congres Hotelu Ostrava.
V současné době jednáme o náhradním termínu, o kterém Vás s dostatečným předstihem budeme informovat.

09.03.2020

Pitná voda ve všech pádech, znělo na Dni starostů

Prohlédněte si fotogalerii i prezentace přednášejících z 2. ročníku akce Den starostů, který se konal ve spolupráci se Svazem v rámci veletrhu Aquatherm 3. března na pražském výstavišti PVA Expo Praha. Tentokrát na téma Pitná voda je poklad, chraňme ho, aneb aby se čistá voda nestala luxusem.

03.03.2020

Kontaktní seminář pro zájemce o program Řádná správa věcí veřejných

Ministerstvo financí ČR organizuje dne 31. března 2020 v Praze kontaktní seminář pro zástupce měst, obcí a jejich zájmových sdružení, kteří mají zájem o výzvu Podpora zapojení občanů do rozhodovacích procesů a veřejných konzultací, plánovanou v rámci programu Řádná správa věcí veřejných FM EHP/Norsko. Registrace pro zájemce je otevřená do 13. března 2020.

28.02.2020

Pozvánka na bezplatný seminář SFŽP - Domovní čistírny odpadních vod

Uvažujete o domovních čistírnách odpadních vod jako o ekonomicky a ekologicky vhodném řešení likvidace splaškových vod ve vaší obci? Navštivte workshop Státního fondu životního prostředí ČR, seznamte se s možnostmi dotační podpory a načerpejte zkušenosti s přípravou a realizací projektů přímo od zástupců obcí, kteří soustavy domovních čistíren realizovali před vámi.

28.02.2020

7. ročník konference čisté mobility

2. a 3. dubna se bude zástupce Svazu měst a obcí ČR na zámku Loučeň účastnit již 7. ročníku konference čisté mobility. Hlavními tématy konference budou aktualizace Národního akčního plánu čisté mobility, novinky z oblasti Elektro/Vodík/Plyn, oběhové hospodářství, přípravy využití systému NDIC pro účely čisté mobility či aktuální statistiky nákupu a stav vozidlového parku s alternativním palivem. Konference je cílena na odbornou veřejnost.

26.02.2020

Program 2. ročníku akce DEN STAROSTŮ bude na téma ochrany pitné vody

Svaz měst a obcí České republiky se stal opět spolupořadatelem akce s názvem Den starostů, která se koná při veletrhu Aquatherm Praha, tentokrát v úterý 3. 3. 2020 v Kongresovém sálu pražského výstaviště PVA EXPO PRAHA - Letňany. Letošní téma je Pitná voda je poklad, chraňme ho, aneb aby se čistá voda nestala luxusem.

19.02.2020

Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ již po osmé hledá společnou vizi bezpečného dopravního prostoru

Na 8. ročníku Dopravní konference s BESIPEM a FZŠ se opět setkají odborníci z různých oborů, kteří se zabývají problematikou bezpečnosti na komunikacích v jednotlivých krajích České republiky. Účast na všech 14 konferencích je zdarma.

18.02.2020

Kurz technik ochrany obyvatelstva v jednotce SDH obce

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje v souladu s koncepčním záměrem GŘ HZS ČR připravuje již tradičně kurz „Technik ochrany obyvatelstva v jednotce SDH obce“. Kurz je určen pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů (dále jen „JSDH“) obcí, techniky ochrany obyvatelstva nebo velitele družstev (příp. velitele jednotky) pro ochranu obyvatelstva. Cílem kurzu je připravit absolventa pro zastávání funkce technika ochrany obyvatelstva nebo velitele družstva pro ochranu obyvatelstva v JSDH obce provádějících odbornou přípravu v jednotce na tomto úseku, popř. pracujícího jako člena krizového štábu obce pro řešení mimořádných událostí v obci, podílející se na tvorbě dokumentace vztahující se k realizaci opatření ochrany obyvatelstva a krizového řízení na úrovni obce např. povodňový plán, výpisy z havarijních (krizových) plánů a spolupracujícího s obcí při provádění preventivně výchovné činnosti.

17.02.2020

Pozvánka na seminář Právní a trestně právní odpovědnost volených osob

Svaz měst a obcí ČR vás srdečně zve na seminář „Právní a trestně právní odpovědnost volených osob“, který se uskuteční 26.2. 2020 od 9:00 hod. v budově Kongresového centra Praha. Lektorem bude Mgr. Bc. Pavel Málek, Ph.D., ředitel netrestního a analytického odboru Vrchního státního zastupitelství v Praze.

14.02.2020

Dny malých obcí letos již po třiapadesáté

Tradiční setkání starostů malých obcí s představiteli ústředních orgánů státní správy se letos uskuteční ve dnech 25. února v Praze a 3. března v Olomouci.

11.02.2020

Autonomní vozidla v městském prostředí

Centrum dopravního výzkumu, v. v. i., spolu s Ministerstvem dopravy a Sdružením pro dopravní telematiku, z. s.,Vás zvou na konferenci „Autonomní vozidla v městském prostředí“, která se bude konat ve čtvrtek 27. února 2020 od 13:00 na Ministerstvu dopravy ČR (nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, 110 00 Praha 1). Akce je určena primárně pro zástupce samospráv a městských organizací zabývajících se dopravním plánováním ve městech a regionech. Součástí konference je i diskuzní blok k vybraným tématům.

10.02.2020

Ministerstvo pro místní rozvoj nabízí vzdělávací program na svém portálu o veřejných zakázkách a koncesích

Odbor práva veřejných zakázek Ministerstva pro místní rozvoj nabízí především pro zaměstnance veřejné správy, kteří pracují se zákonem o zadávání veřejných zakázek (dále jen „ZZVZ“) vzdělávací program k tomuto zákonu. Vzdělávací program je koncipován jako vícestupňový vzdělávací systém, který se zaměří nejen na zkušené zadavatele, ale má pomoci i těm zadavatelům, kteří se zadáváním mají velmi malou zkušenost. Cílem je výrazné posílení odbornosti uživatelů v oblasti veřejných zakázek, a to nejen v souvislosti s nově přijatou právní úpravou, zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. Kromě vzdělávacího programu zajišťuje Ministerstvo pro místní rozvoj i další školení vztahující se k aktuálním tématům souvisejícím se ZZVZ.  

31.01.2020

Získejte VIP vstupenku na Festival architektury 2020

Chcete se dozvědět více o udržitelné architektuře? Seznámit se s nejnovějšími řešeními, prohlednout si nově realizované projekty a setkat se s významnými odborníky? Svaz měst a obcí ČR nad akcí poskytl záštitu a naši členové mají jedinečnou šanci se účastnit bezplatně VIP programu 27. 2. 2020 na brněnském výstavišti, který je určen pro zástupce měst, obcí a development.

16.01.2020

6. ročník Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2020

Svaz měst a obcí ČR opět poskytl záštitu nad konferencí Bezpečná škola. Tento ročník se bude konat 21. května 2020 a bude zaměřen na nebezpečí plynoucí z nových technologií, ale nabídne i příklady dobré praxe.

13.01.2020

Co je Charity Day?

CHARITY DAY TĚŠANY je sobota nabitá programem pro celou rodinu. Výtěžek z akce jde na podporu dětí s handicapem, prostřednictvím organizace Společnou cestou s námi z. ú. Tentokrát 23. května 2020.

07.01.2020

Pozvánka na konferenci Modro-zelená infrastruktura v obcích a financování infrastrukturálních projektů

16. 1. 2020 od 9:30 se v Brně koná konference se zaměřením na zeleno-modrou infrastrukturu v obcích. Přijďte se inspirovat novými trendy v této oblasti pro využití i ve Vašich obcích a projednat vaše projektové záměry. Na místě budou přítomni přední odborníci na tuto problematiku, zástupci dotačních orgánů a dále projektoví manažeři s letitými zkušenostmi v realizaci investičních projektů.

06.01.2020

Pozvánka na vzdělávací program Zastupitel v kurzu

Získejte přehled o odpovědnostech při výkonu funkce zastupitele, veřejných zakázkách malého rozsahu a strategickém řízení a plánování obce. Vyzkoušejte si řešit reálné situace nanečisto. Kurz je zdarma a probíhá ve vybraných krajích. Po jeho absolvování obdržíte certifikát Ministerstva vnitra.

19.12.2019

Další regionální prezentace DVB-T2

Zveme Vás na další reginální prezentaci zaměřenou na informační podporu při přechodu na nový vysílací standard pozemního televizního vysílání (DVB-T2), která se koná 28. listopadu 2019 v Liberci přímo na Ještědu. Více se dozvíte na strácnkách www. cra.cz/roadshow.

17.12.2019

KONFERENCE Zdravých měst

23.1. od 12:00 Konference s ukázkami dobré praxe v oblasti rozvoje měst/obcí/regionů (strategické pánování, doprava, vzdělávání a další)

04.12.2019

Pozvánka na 2. ročník akce DEN STAROSTŮ při veletrhu Aquatherm Praha

Svaz měst a obcí České republiky se stal opět spolupořadatelem akce s názvem Den starostů, která se koná při veletrhu Aquatherm Praha, tentokrát v úterý 3. 3. 2020 v Kongresovém sálu pražského výstaviště PVA EXPO PRAHA - Letňany.

02.12.2019

Zastupitel v právu - prohlédněte si prezentace z unikátního cyklu seminářů

Jak se orientovat v právních pojmech a nepřekročit hranici trestní odpovědnosti, to se snažili poradit zastupitelům, radním, starostům i hejtmanům odborníci na semináři Zastupitel v právu. Sérii vzdělávacích seminářů pro komunální politiky připravily společně hned čtyři instituce: Česká advokátní komora, Nejvyšší státní zastupitelství, Svaz měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR.

28.11.2019

Seminář Budoucnost komunálních voleb

Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj ve spolupráci se SMO ČR pořádá 11. prosince 2019 od 13.00 hod v prostorách Poslanecké sněmovny v Praze, Sněmovní 1, seminář Budoucnost komunálních voleb.

26.11.2019

P O Z V Á N K A na seminář Reflexe státní sociální podpory a pomoci

Seminář Reflexe státní sociální podpory a pomoci se koná pod záštitou poslankyně Evy Fialové (ANO2011) ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost a se statutárním městem Ústí nad Labem v úterý 10. prosince 2019 od 13.30 do 16.30 hod. v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, místnost 205, Sněmovní 1, Praha 1

17.11.2019

Společenská odpovědnost firem

Zveme Vás na konferenci společnosti Mafra: Společenská odpovědnost firem, která se koná ve čtvrtek 28. listopadu 2019 mezi 9.00 - 13.00 hod v Praze v The President Hotel Prague.

15.11.2019

Místo, kde žijeme

Naplánujte a vybudujte si společné místo v obci, kde se budete setkávat!

06.11.2019

Aktuální problematika lesního hospodářství - kůrovcová kalamita

Krajský úřad Plzeňského kraje Vás zve na seminář, který se uskuteční 13. listopadu 2019 v obci ÚTUŽICE, v sále restaurace Na Návsi. Seminář je určen pro vlastníky lesů, odborné lesní hospodáře, pracovníky státní správy a lesnickou veřejnost.

01.11.2019

Prestižní evropská univerzita nabízí studium také pro zaměstnance místních samospráv

Prestižní evropská univerzita College of Europe nabízí možnost studia také zaměstnancům obecních a městských úřadů.

31.10.2019

Summit Koncepce BIM 2019

Již příští měsíc se koná mezinárodní konference, věnovaná implementaci metody BIM do českého stavebnictví - Summit Koncepce BIM 2019.

25.10.2019

Dotace na výsadbu stromů a vybudování venkovních areálů v přírodním stylu - Praha

Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy Vás srdečně zvou na seminář, který se koná 12. listopadu 2019 / Praha Magistrát hl. města Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1, sál zastupitelstva.

25.10.2019

Dotace na výsadbu stromů a vybudování venkovních areálů v přírodním stylu - Olomouc

Státní fond životního prostředí ČR a Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci s Magistrátem města Olomouce Vás srdečně zvou na seminář, který se bude konat 21. listopadu 2019 / Olomouc Magistrát města Olomouce, Hynaisova 10, Olomouc, zasedací sál.

Máte v okolí svého bydliště veřejné prostranství vhodné pro výsadbu nových stromů a chcete se zapojit do celonárodní výzvy Sázíme budoucnost? Rádi byste vybudovali na školním či obecním pozemku výukový areál, kde si děti budou moci vytvořit pozitivní vztah k přírodě a ochraně životního prostředí? Nyní máte příležitost získat finance na své projekty z nejnovějších dotačních titulů Ministerstva životního prostředí. Více v přiložené pozvánce.

24.10.2019

Konference ITI 29 10 2019

V úterý 29. října se ve Výzkumném centru NTIS Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni uskuteční první mezinárodní konference představitelů Evropské komise, státní správy, samosprávy České republiky a odborníků zabývajících se problematikou Integrovaných územních investic (ITI). Ty představují efektivní nástroj územního rozvoje vymezených oblastí a integrovaných řešení jejich vybraných problémů.

Foto: Fotobanka Západočeské univerzity

17.10.2019

Tepny domu 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na již čtvrtý ročník mezinárodní konference Tepny domu 2019, která proběhne ve dnech 25. a 26. listopadu 2019 v Brně. Úvodní slovo při zahájení 25. listopadu, tak i příspěvek v programu v rámci III. bloku konference (téma Udržitelný rozvoj bydlení: Udržitelný standard bydlenív obecním bytovém fondu) přednese zástupce Svazu měst a obcí ČR Ing. Roman Vašina, předseda Výboru městských částí a obvodů statutárních měst a hl. m. Prahy Svazu a místostarosta MČ Brno-Židenice.

17.10.2019

DNY TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY 2020

VÁŽENÍ PŘÍZNIVCI TEPLÁRENSTVÍ A ENERGETIKY!
Již 26. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky, se tradičně uskuteční v Kongresovém, výstavním a společenském centru ALDIS v Hradci Králové ve dnech 28. – 29. dubna 2020. 

15.10.2019

OTEVŘENÝ SEMINÁŘ – SDÍLÍME DOBROU PRAXI

Národní síť zdravých měst Vás zve na otevřený seminář "Sdílíme dobrou praxi". Akce se koná v Hodoníně, 6. listopadu 2019. Registrace od 9.00 hod. Více se dozvíte z přiloženého letáku.

14.10.2019

Banky a municipality - technologie pro chytrá města

Zveme Vás na jedinečnou konferenci určenou vedení chytrých a inovativních měst v České a Slovenské republice. Konference Banky a municipality, která se uskuteční 25. října v České národní bance.

Zaregistrovat se můžete zde.

14.10.2019

GDPR k semináři s MPO o přechodu na DVB-T2 Středočeský kraj a hl. město Praha

Na semináři budou pořizovány reportážní fotografie, popř. audiovizuální záznamy na základě čl. 6 odst. 1 písm. f) GDPR. Účastníci konference mají právo vznést proti konkrétním fotografiím námitky či audiovizuálním záznamům námitky v souladu s čl. 21 GDPR, které budou ve lhůtě bez zbytečného odkladu,

14.10.2019

Česko - izraelský inovační den

Dovolte mi Vás jménem Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK) pozvat na třetí ročník Česko-izraelského inovačního dne, který se uskuteční dne 6. listopadu 2019 v BEA campusu v Olomouci. Letošním hlavním tématem této akce bude “Smart Healthcare-Management, Education, Innovations". 

11.10.2019

Budoucnost naší krajiny: Co ještě nevíte o pozemkových úpravách

Ve středu 30. října 2019 se v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pod záštitou zemědělského výboru PSP ČR uskuteční odborný seminář Budoucnost naší krajiny: Co ještě nevíte o pozemkových úpravách.

10.10.2019

Seminář k přechodu na DVB-T2

Z organizačních důvodů byl seminář ve středu 23. října 2019 ZRUŠEN! Zústává termín 24. října 2019 od 9. 30 hod. Děkujeme za pochopení.


Zajistěte, aby lidé ve vaší obci nepřišli během Vánoc o programy České televize! Blíží se přechod na DVB-T2, nový digitální standard televizního vysílání. Série seminářů určené zástupcům měst a obcí poskytnou nejen podrobné informace k bezproblémovému přechodu na DVB-T2 (jako první se uskuteční pro zástupce městských částí hl. m. Prahy a obcí Středočeského kraje). Účastníci rovněž získají mediální balíček k přechodu na DVB-T2, který mohou dále distribuovat svým občanům prostřednictvím svých komunikačních kanálů.

09.10.2019

Výstava NEVIDITELNÉ BYTOSTI

Ve dnech 15. října až 5. listopadu 2019 můžete v Praze v zahradě Převorství (zahrada za Lennonovou zdí) navštívit výstavu NEVIDITELNÉ BYTOSTI. Sochy z pálené hlíny vytvořili nevidící studenti Školy Aliterra.

Foto: Aliterra, z.ú.

 

07.10.2019

12. ročník konference Dny kogenerace 2019

Konference Dny kogenerace 2019 se uskuteční ve dnech 22. a 23. října 2019 v Čestlicích u Prahy. Se svým příspěvkem na ní vystoupí i zástupce Svazu.

04.10.2019

Seminář Podpora obcí v boji se suchem a nedostatkem vody

Seminář se zaměří zejména na chystanou finanční podporu výstavby a modernizace vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod. Představeny budou i dostupné dotace na efektivní hospodaření s dešťovou vodou a posílení zdrojů pitné vody. Účastníci budou seznámeni s novým dotačním programem na výsadbu komunitní zeleně, s nabídkou z Norských fondů a s novým elektronickým systémem pro podání žádostí AIS SFŽP ČR.

02.10.2019

Seminář Pozemkové úpravy Nymburk

Celostátní síť pro venkov, Státní pozemkový úřad a MAS Zálabí z. s. si Vás dovolují pozvat na odborný seminář : POZEMKOVÉ ÚPRAVY okres Nymburk Seminář proběhne dne 8. října 2019 od 9:00 hodin v hotelu Na farmě CHOŤOVICE. Adresa: Choťovice č. p. 134, 289 05 Žehuň, okres Kolín. 

02.10.2019

Zaostřeno na on - line 2019

Národní konference s názvem Zaostřeno na on-line 2019 pořádaná sekretariátem Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR, se uskuteční dne 5. listopadu 2019 v Lichtenštejnském paláci na Kampě (U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1). 

Foto: Autor: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42715301

26.09.2019

Seminář: Monitoring eroze zemědělské půdy

Krajský pozemkový úřad vás zve na seminář Monitoring eroze zemědelské půdy, jehož cílem je informovat o nástroji Monitoringu eroze ve vazbě na protierozní ochranu půdy. Datum konání: 24. října 2019. Místo konání: budova Krajského pozemkového úřadu pro kraj Vysočina, Fritzova 4260/4, Jihlava   

26.09.2019

Pitná voda pro 3. tisíciletí

Jménem Stálé komise Senátu VODA-SUCHO bychom Vás rádi pozvali na seminář „Pitná voda pro 3. tisíciletí“, konaný pod záštitou místopředsedy Senátu PČR Jiřího Oberfalzera v úterý 15. října 2019 od 10:00 do cca 14:00 hod. v Senátu Parlamentu ČR, Jednací sál. 

26.09.2019

Workshop Koncepce zavádění metody BIM v ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu Vás zve na workshop Koncepce zavádění metody BIM v ČR. Workshop se koná 4. února 2020 v Praze, od 9.30 - 14.00 hod. Přihlášky posílejte na mailové adresy: mrazkova@mpo.cz a vecer@mpo.cz.

25.09.2019

Konference Lepší místo pro život - Jihomoravský kraj

 Konference Lepší místo pro život tentokrát 8. října v Jihomoravském kraji.

25.09.2019

Vlastníci lesů pomáhají vlastníkům lesů. Semináře k možnostem finančních podpor v Královéhradeckém kraji

Přinášíme informaci o konání seminářů, zejména pro drobné vlastníky lesů v Královéhradeckém kraji. Semináře jsou samozřejmě bezplatné. Více na přiloženém letáku.

24.09.2019

Konference URBANSCAPES 2019

Ve dnech 9.-10.10. 2019 pořádá Česká asociace pro krajinářskou architekturu, sekce SZKT konferenci URBANSCAPES 2019 v unikátním prostčedí Dolní oblasti Vítkovic. Spolupořadatelem je město Ostrava a Landscape Festival 2019. http://urbanscapes2019.cz/ 

23.09.2019

Města budoucnosti 2019

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci Města budoucnosti, která se koná dne 30.9.2019 v Cubex Centru Praha. Akce se koná pod záštitou Svazu města a obcí a vystoupí zde i výkonná ředitelka Radka Vladyková s přednáškou na téma Představení Metodiky Smart City. Podrobnější informace o programu naleznete na webu  https://www.mesta-budoucnosti.cz.

23.09.2019

Metodika moderních metod sociální práce a síťování

Seminář na téma „Metodika moderních metod sociální práce a síťování“, se uskuteční dne 08. 10. 2019 od 9:30 v Praze, v prostorách budovy Ministerstva dopravy, nábřeží L. Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1. 

23.09.2019

NÁŠ LISTOPAD 89

ZAJÍMÁ NÁS VÁŠ NÁZOR NA SAMETOVOU REVOLUCI Projekt jsme nazvali NÁŠ LISTOPAD 89. Cílem je vytvořit vizuální koláž, složenou z fotografií, kterými lidé z různých oborů i regionů vyjádří svůj názor na Sametovou revoluci. Svůj názor může každý vyjádřit fotografií. 

09.09.2019

11. Národní konference VENKOV 2019

Spolek pro obnovu venkova zve na Národní konferenci Venkov V atraktivním prostředí klášteru premonstrátů v Teplé v Karlovarském kraji se letos uskuteční další ročník tradičního setkání představitelů obcí, měst, zemědělců, místních akčních skupin a celé řady státních i nestátních organizací – Národní konference VENKOV 2019 ve dnech 1. - 3. 10. 2019.

05.09.2019

Noc vědců

Ústav architektury FAST VUT v Brně připravil prezentaci ateliérových projektů a výsledků výzkumné činnosti věnované tématu “Revitalizace venkovských brownfields” zaměřenou především na zemědělské areály, bývalá střediska Jednotných zemědělských družstev, nyní často s ekologickou zátěží. Letošní Noc vědců, pořádaná Vysokým učením technickým v Brně, Fakultou stavební, v pátek 27. září 2019 mezi 18.00 – 24.00 hod. je právě tematicky zaměřena na ekologii a současně z naší prezentace se zde můžete seznámit i s dalšími projekty fakulty řešených v této oblasti. Více informací získáte na: www.stavarnabrno.cz.

29.08.2019

14.9.2019 Den otevřených dveří v pivovaru Rohozec

Přijďte si užít prima den v pivovaru Rohozec a zdarma si prohlédnout prostory výrobny pivovaru. S podporou fondů EU došlo v pivovaru k modernizaci objektů skladů, lahvárny, expedice, stáčírny, administrativní budovy a k dalším úpravám. Je pro Vás připraven komentovaný prohlídkový okruh. 

29.08.2019

18. 9. 2019 Seminář Dotace EU a projektové řízení

Chcete získat informace, jak správně řídit projekt z fondů EU? Přijďte na seminář Eurocentra Liberec "Dotace EU a projektové řízení".

V rámci tohoto semináře Vám bude představena problematika řízení projektu ve všech jeho fázích. Seminář je určen pro cílovou skupinu žadatelů a příjemců podpory z ESI fondů. Pro praktické ukázky a cvičení je vhodné mít s sebou vlastní notebook či obdobné mobilní zařízení. 

27.08.2019

Konference Lepší místo pro život - Olomoucký kraj

Na základě letošní spolupráce se společností Mafra si Vás dovolujeme pozvat na konferenci Lepší místo pro život tentokrát v Olomouckém kraji.

Konference se koná 12. září 2019 mezi 8.30 - 12.30 hod. v Clarion Congress Hotel Olomouc, Jeremenkova 36, Olomouc 779 00, registrace od 8.00 hod. 

27.08.2019

Programy workshopů zaměřených na BIM pilotní projekty.

Workshopy jsou určeny veřejným zadavatelům, kterých se bude týkat povinnost implementace BIM u nadlimitních veřejných zakázek od roku 2022. Právě jim jsou určeny tyto workshopy, které jim napomohou s přípravou. Tyto workshopy pořádá agentura ČAS (Česká agentura pro standardizaci) ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO), které má v gesci plnění implementace vládní Koncepce BIM.  

26.08.2019

Otvorové výplně – normy a technologie, kvalita a odpovědnost

Přehled závazných norem a moderních technologií, porovnání kvality či finančních nákladů a tipy, jak zvolit toho správného dodavatele oken. To vše bude tématem diskuze o otvorových výplních na půdě Hospodářské komory ČR.
ZAJÍMÁ VÁS TOTO TÉMA?
Přijďte ve čtvrtek 17. 10. 2019 od 9.00 do 12.00 hodin na Hospodářskou komoru ČR sídlící Na Florenci 2116/15, Budova Florentinum, recepce A, 4. patro.

 

23.08.2019

Veletrh FOR ARCH 2019

KDY: 17. - 21. září 2019
KDE: PVA EXPO Praha Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany

Největší stavební veletrh v České republice FOR ARCH – stavební veletrh s nejdelší tradicí v ČR představuje pro české i zahraniční vystavovatele výbornou příležitost pro prezentaci svých služeb a výrobků v mezinárodní konkurenci. 

22.08.2019

Den malých obcí

KDY:  5. listopadu 2019
KDE:  PVA EXPO Praha, Kongresový sál

KDY: 14. listopadu 2019
KDE: Výstaviště Flora Olomouc

20.08.2019

Konference Zdanění rezerv

Ve středu 28. srpna od 9.00 - 11.00 hod. (registrace od 8.30 hod.) se v President Hotel Prague, nám. Curieových 100, Praha 1 koná konference Zdanění rezerv. Společnost Mafra Vás zve na konferenci, na které se dozvíte například více o odhadu rezerv, optimistickém a pesimistickém vývoji v případě čerpání